Zimne ognie na weselu
Jedną z piękniejszych atrakcji weselnych są zimne ognie. Ślub i wesele to niezwykle piękny i romantyczny czas, a zimne ognie mogą ten romantyzm podkreślić w spektakularny sposób, ponadto dostarczają mnóstwo niezwykłego światła i wywołują uśmiech na wszystkich twarzach.
Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że dla każdej pary ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Dziewczyny w marzeniach widzą go także jako najpiękniejszy i niezapomniany, a ich partnerzy - nawet jeżeli nie przykładają aż tak wielkiej wagi do dodatkowych atrakcji - starają się, aby marzenia ukochanej się ziściły. W każdym sezonie ślubnym pojawiają się nowe pomysły i propozycje mające uatrakcyjnić ślub i wesele, wśród nich swoje miejsce znalazły również zimne ognie. Wesele to znakomity moment, w którym można je wykorzystać, nawet jeśli wcześniej kojarzyły się głównie z sylwestrowymi zabawami. Mają wiele zalet, są łatwo dostępne i można je wykorzystać w różnych momentach uroczystości. Zimne ognie na ślubie i na weselu wprowadzą niezwykłą, atmosferę i pięknie będą wyglądały na zdjęciach.
Zimne ognie na weselu? Jak to zorganizować?
Kiedy zapalić zimne ognie na weselu?
Zimne ognie na wesele - jaka długość będzie najlepsza?
Sesja ślubna z zimnymi ogniami
Ile kosztują zimne ognie?
Zimne ognie na weselu: opinie
Zimne ognie na ślub i wesele - zalety
Planując ślub i wesele, młodzi i ich rodzice starają się przygotować dla swoich gości pyszne menu, znakomitą muzykę oraz mnóstwo atrakcji. Krótko mówiąc, stworzyć niezapomnianą atmosferę. O rozmaitych weselnych atrakcjach można przeczytać na portalu Udane wesele. Jedną z atrakcji weselnych z powodzeniem mogą być zimne ognie. Wesele to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów, którzy starają się dokonywać jak najlepszych wyborów, wśród nich z pewnością mogą się znaleźć zimne ognie, gdyż mają wiele zalet:
> są tanie i nie obciążą zbytnio weselnego budżetu, nawet jeśli trzeba będzie ich kupić bardzo dużo,
> można je wykorzystać w różnych momentach ślubu i wesela,
> w przeciwieństwie do lampionów nie zanieczyszczają środowiska,
> są stosunkowo bezpieczne nawet w rękach dzieci ( choć lepiej, aby dorośli nad wszystkim czuwali), ponieważ podlegają obecnie wielu rygorystycznym normom i kontrolom,
> są łatwo dostępne,
> mogą mieć kształt serca, co podnosi ich atrakcyjność,
> nie trzeba wychodzić na zewnątrz, można je stosować w pomieszczeniach.
Zimne ognie na weselu? Jak to zorganizować?
Decyzja zapadła! Jedną z weselnych atrakcji będą zimne ognie! Nie wystarczy jednak poprzestać na samym zakupie zimnych ogni, trzeba koniecznie wszystko dobrze zaplanować, aby niespodzianka miała spektakularny charakter i zrobiła odpowiednie wrażenie na gościach. Przede wszystkim należy ustalić, w których momentach wesela i/lub ślubu zimne ognie mają być wykorzystane, ponieważ od tego będzie zależało, jakie zimne ognie na wesele zakupić. Trzeba także powiadomić o tym menedżera, zwłaszcza gdyby zimne ognie miały być odpalone wewnątrz lokalu. Jeżeli w zabawie z zimnymi ogniami mają wziąć udział goście, trzeba wyznaczyć osobę, która w odpowiednim momencie będzie prowadziła zabawę, może to być któryś ze świadków lub ktoś z zespołu. Zimne ognie można rozdawać gościom bezpośrednio przed atrakcją, podczas wychodzenia z lokalu na zewnątrz albo położyć przy nakryciach gości, ale trzeba je wówczas wyposażyć w specjalne karteczki na zimne ognie. Wesele rządzi się swoimi prawami, ale jeżeli wszystko ma przebiec sprawnie, goście muszą wiedzieć, kiedy i w jaki sposób wykorzystać zimne ognie. Taką instrukcję dla gości powinny zawierać etykiety na zimne ognie, które można zamówić w tym samym miejscu co zaproszenia i winietki, jeśli zależy Wam na spójnej dekoracji. Etykiety na zimne ognie oprócz instrukcji zawierają zwykle jakiś romantyczny napis ( np. Iskierki miłości), imiona młodych oraz datę uroczystości weselnej. Goście muszą także posiadać jakieś źródło ognia, mogą to być płonące świece lub odpowiednia ilość zapalniczek ( minimum jedną na 4 osoby), jeżeli zimne ognie mają zapłonąć w tym samym momencie. W przeciwnym wypadku trudno będzie osiągnąć zamierzony efekt, co jest szczególnie ważne, jeśli chcemy mieć zdjęcia z zimnymi ogniami. Wesele to także czas swobodnej zabawy, jedni goście spacerują, inni wychodzą na papierosa, dlatego o nadchodzącej atrakcji warto poinformować nieco wcześniej, może to zrobić DJ, ktoś z zespołu muzycznego lub np. fotograf. A jak odpalić zimne ognie na weselu? Najlepiej na komendę fotografa, który będzie robił zdjęcia. Jeśli uda się to zrobić w miarę szybko i jednocześnie, zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami będą piękne!
Kiedy zapalić zimne ognie na weselu?
Tak postawione pytanie dotyczy dwóch kwestii:
> O jakiej porze dnia?
> W jakim momencie wesela zapalić zimnie oknie?
W pierwszym przypadku jest jedna odpowiedź na pytanie: kiedy? Zimne ognie na weselu należy zapalić, kiedy na dworze jest już ciemno i to niezależnie od tego, czy chcecie to zrobić wewnątrz lokalu, czy na dworze, ponieważ tylko w ciemnościach będzie widoczna ich cała uroda. Oczywiście w środku sali weselnej trzeba najpierw wyłączyć (przynajmniej częściowo) światło. Na drugie pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ możliwości jest wiele i ich wybór zależy od koncepcji państwa młodych. Oto kilka propozycji:
> goście zapalają zimne ognie, kiedy młodzi wychodzą po mszy z kościoła, można utworzyć szpaler,
> podczas Waszego pierwszego tańca goście mogą utworzyć krąg z zimnymi ogniami,
> zimne ognie mogą ozdobić weselny tort (światła powinny wówczas trochę przygasnąć),
> można przy pomocy wodzireja zorganizować specjalny taniec z zimnymi ogniami,
> sesja z zimnymi ogniami z wszystkimi gośćmi zorganizowana na zewnątrz, np w ogrodzie obok sali weselnej to kolejny pomysł. Miejsce powinno być na tyle duże, aby zmieścili się wszyscy goście i nikt nikogo nie przypalił,
> można również wykonać grupowe zdjęcia z parą młodą, np. panna młoda z panami, a pan młody w otoczeniu pań.
Zimne ognie na wesele - jaka długość będzie najlepsza?
Wybierając zimne ognie na wesele, koniecznie trzeba pamiętać o bezpieczeństwie wszystkich gości, dlatego przede wszystkim należy wybrać te z certyfikatem bezpieczeństwa (EAC i CE) i z instrukcją w języku polskim. Na rynku można kupić zimne ognie o długości od 16 do 90 cm. Wybór odpowiedniej długości zależy od tego, do czego mają być wykorzystane i jak długo powinny płonąć. Zbyt krótkie wypalą się za szybko, za długie zimne ognie na wesele mogą przeszkadzać zwłaszcza wtedy, gdy planujemy zrobić duże grupowe zdjęcie. Jakie zatem będą najbardziej optymalne zimne ognie na wesele, 40 czy 70 cm? Jeśli w planach młodych jest sesja ślubna, zimne ognie powinny mieć długość od 50 do 70 centymetrów, tyle wystarczy, aby fotograf zdążył zrobić ładne ujęcia. Jeżeli zimne ognie mają tylko ozdobić weselny tort, wystarczą te krótkie, ok. 16-25 cm.
Sesja ślubna z zimnymi ogniami
Jeżeli zdecydujecie się na wykorzystanie zimnych ogni na Waszym weselu, z pewnością zechce je wykorzystać fotograf, aby wykonać piękne zdjęcia weselne. Zimne ognie na takich zdjęciach wyglądają naprawdę zjawiskowo, magicznie, nadają im niezwykłego klimatu. W takiej sesji zdjęciowej mogą wziąć udział wszyscy goście, najlepiej wykorzystać w tym wypadku długie zimne ognie, wesele ma bowiem to do siebie, że nie tak łatwo zgromadzić wszystkich szybko w jednym miejscu, a na dodatek nawet przy największej dyscyplinie gości nie da się wszystkiego zorganizować tak, aby zebrani zapalili światełka w jednym czasie. Jeśli idzie o ujęcia, to można gości ustawić w półkolu, jest to zadanie dla fotografa lub jego asystenta. Trzeba jednak mieć świadomość, że na takim ujęciu nie wszyscy goście będą jednakowo widoczni. W tym wypadku znacznie lepiej będą wyglądały ujęcia o charakterze reportażowym, bo nie tylko wszystkich będzie ładnie widać, ale ponadto łatwo będzie uchwycić naturalne, często bardzo radosne lub zabawne reakcje gości. Oczywiście w centrum powinni się znaleźć młodzi. Nie ma się czym przejmować, nawet jeśli nie każdy z gości będzie chciał wyjść na dwór, do pięknej sesji ślubnej z zimnymi ogniami wystarczy grupa najbliższych przyjaciół, rodzice, rodzeństwo.
Ile kosztują zimne ognie?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zaletą zimnych ogni jest ich niska cena. Za 100 sztuk o długości 70 cm zapłacicie około 100 zł, nieco droższe są zimne ognie w kształcie serc, 24 sztuki o długości 17 cm kosztują ok. 30 złotych. Warto jednak poszukać zimnych ogni na rozmaitych portalach sprzedażowych, ponieważ zdarza się, że młodzi sprzedają zimne ognie, które pozostały im po weselu i są one wówczas tańsze.
Zimne ognie na weselu: opinie
Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, czy zimne ognie + wesele to dobry pomysł, poszukajcie na forach opinii na ten temat. Wszyscy fotografowie weselni podchodzą do tego pomysłu wręcz entuzjastycznie, podkreślając przede wszystkim ich atrakcyjność jako gadżetu wykorzystywanego do zdjęć. Również młodzi, którzy mieli je na swoim weselu, wydają pozytywne opinie na ten temat. Oto kilka z nich.
Jak dla mnie super efekt, polecam wszystkim, będziecie zadowoleni.
Zimne ognie na weselu, to popularna atrakcja dla gości Państwa Młodych. Wcale się temu nie dziwię, bo za każdym razem obserwuję radość na twarzach weselników.
Mieliśmy, mogę doradzić, aby kupować jak najdłuższe, zapalać można od świec stojących na stołach, aha, ktoś musi pokierować gośćmi, kiedy odpalić ogniki. Rozdać można tuż przed zdjęciami.
Z doświadczenia wiem, że największą popularnością cieszy się tunel ustawiony z gości, pod łukiem którego przechodzi Para Młoda. Zimne ognie warto odpalić dopiero w momencie, gdy wszyscy zajmą swoje miejsca, tak by nie zgasły zanim przejdą nowożeńcy.