Inspiracje na ślub w lipcu i sierpniu
Każda pora roku tak naprawdę jest dobra, aby wziąć ślub, ale najczęściej obleganą jest lato. Czy lato to dobra pora roku, żeby wkroczyć na nową drogę życia?
Inspiracje na ślub w lipcu i sierpniu
Kiedy jest najlepsza pora na ślub i wesele? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele par, przed którymi decyzja o wyborze terminu na ten wielki dzień. W sytuacji kiedy data ślubu podyktowana jest jakimś względami osobistymi, pary młode nie za bardzo mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie na wolny termin. Jeśli jednak nie ma pośpiechu, można wybrać sobie taką porę, o jakiej się marzy. Wiele par decyduje się na ślub latem, w czerwcu, lipcu i sierpniu, no chyba że ktoś przestrzega zasady, że w nazwie miesiąca musi być literka r, wtedy ślub w lipcu odpada. Dlaczego lato jest tak popularne? Trudno powiedzieć, ale podstawowym powodem jest pogoda. To właśnie latem możemy liczyć na słońce, ciepło, które sprzyja zabawie. Można się jednak gorzko rozczarować, jeśli trafimy na wyjątkowe upały lub deszczowy lipiec czy sierpień. Zobaczmy zatem, jakie są wady i zalety ślubu latem.
Spis treści:
1. Wady i zalety ślubu w letnich miesiącach
2. Stylizacje, czyli jak się ubrać na ślub i wesele latem
3. Motyw przewodni na ślub w lipcu i sierpniu
4. Jakie kwiaty wybrać na letni ślub?
Wady i zalety ślubu w letnich miesiącach
Kiedy myślimy o lecie, oczyma wyobraźni widzimy piękną pogodę, słońce, rabaty piękne kwiatów i przede wszystkim czujemy pewien rodzaj luzu, bo przecież lato nierozłącznie kojarzy się z urlopem, letnim wypoczynkiem, długimi ciepłymi wieczorami. Trudno się zatem dziwić, że to właśnie tę porę roku młodzi wybierają na ślub, do niedawna częściej był to ślub w sierpniu niż w lipcu, ponieważ ten drugi nie posiada w swej nazwie magicznego r, ale i to powoli się zmienia. Wydawać by się mogło, że ślub latem ma same zalety, ale czy tak jest rzeczywiście?
● Zalety ślubu latem:
- częściej można trafić na piękna pogodę, choć bywają także deszczowe lata,
- dostępność wielu sezonowych owoców powoduje, że są one tańsze niż poza sezonem, co korzystnie wpływa na weselny fundusz,
- można organizować śluby, a nawet wesela plenerowe, bo nawet jeśli pada, jest ciepło, a na czas deszczu można się schronić pod namiotem,
- można zorganizować wesele w przydomowym ogrodzie,
- duży wybór kwiatów i podobnie jak owoce są one tańsze,
- ponieważ jest raczej ciepło, panna młoda nie musi myśleć o narzutce na suknię ślubną i może pokazać się gościom w pełnej krasie,
- latem dzień jest znacznie dłuższy,
- można zorganizować sesję zdjęciową plenerową,
- można zorganizować tak lubianego przez gości grilla.
● Wady ślubu latem:
- może być upalnie i wówczas trudno utrzymać w porządku weselny makijaż i fryzurę, zwłaszcza jeśli panna młoda ma długie włosy,
- może się zdarzyć, że zaplanujecie ślub w plenerze, a pogoda spłata takiego figla, że trzeba będzie wszystko szybko przenosić do pomieszczenia,
- niższa dostępność usługodawców ze względu na to, że lato to jednak najpopularniejszy termin ślubu,
- popularność letnich ślubów powoduje wzrost cen usług,
- trudniej wynająć atrakcyjną salę weselną,
- konieczna będzie większa ilość zimnych napoi i schłodzonych deserów,
- paradoksalnie długi dzień, piękna pogoda i atrakcyjne otoczenie lokalu powodują, że goście zamiast się bawić w sali, spacerują i odpoczywają na zewnątrz.
Niezależnie jednak od tego, ile wad byśmy nie wymienili, zawsze znajdą się amatorzy ślubu latem i lato pozostanie najbardziej obleganą przez nowożeńców porą roku.
Stylizacje, czyli jak się ubrać na ślub i wesele latem
Prawie każda panna młoda, na długo przedtem zanim panną młodą się stała, marzyła o tym, żeby w dniu swojego ślubu wyglądać zjawiskowo. I nawet jeśli wyobrażenie o idealnej sukni ślubnej przez lata ewoluowało, to jedno się nie zmieniło: panna młoda musi być najpiękniejsza! Nie można oczywiście zapomnieć o panu młodym, jego ślubny wizerunek jest równie ważny. Zatem jakie stylizacje wybrać na ślub w sierpniu i lipcu, aby było pięknie i stosownie?
- Stylizacja panny młodej - Suknia ślubna panny młodej powinna być przede wszystkim dopasowana do motywu przewodniego wesela, a ponadto powinna być lekka i zwiewna, aby nie tylko pasowała do pory roku, ale także była wygodna i pozwoliła czuć się komfortowo nawet podczas bardzo gorącego dnia. Można również rozważyć krótką suknię ślubną i dobrać do niej kolorowe dodatki, na przykład buty. Jeśli organizujecie wesele boho albo rustykalne, najlepsze będą suknie odcinane pod biustem, ozdobione delikatna koronką, koralikami, piórkami itp. Na wesele glamour nadaje się suknia z koronki, może mieć duży dekolt na plecach lub całkiem odkryte plecy, długie rozcięcie na nogę. Aby ślubna fryzura była piękna, warto zadbać o kondycję włosów znacznie wcześniej, a jeśli ślub jest w sierpniu, tym bardziej przypilnować, aby włosy nie były przesuszone. Biorąc pod uwagę ewentualny upał, najlepiej upiąć włosy wysoko w koka lub elegancki kucyk. Świetnie będą wyglądały wszelkiego rodzaju warkocze i kłosy, a także rozmaite luźne upięcia. W takiej fryzurze pannie młodej nie będzie tak gorąco jak w rozpuszczonych włosach. Jeśli jednak młoda zdecyduje się na rozpuszczone włosy, lepiej zostawić je jak najbardziej naturalne, ponieważ spocone włosy albo szybko się rozprostują, albo wręcz przeciwnie - mocno się skręca lub napuszą. Bukiet panny młodej powinien być dopasowany do stylizacji, ale o kwiatach nieco później.
- Stylizacja pana młodego - Skompletowanie stylizacji dla pana młodego na letni ślub i wesele może nastręczać pewne trudności, zwłaszcza jeśli na dzień ślubu zapowiadane są upały. Jeżeli pan młody zdecyduje się na klasyczny garnitur, to powinien on być uszyty z naturalnych tkanin - lnu, lekkiej wełny - aby przepuszczał powietrze. Absolutnie nie mogą to być materiały sztuczne, ponieważ pan młody będzie się po prostu pocił. Jeśli bierzecie ślub w lipcu lub sierpniu, lepiej zrezygnować z kamizelki - każda dodatkowa warstwa w upalny dzień jest zbędna. Garnitury lniane szczególnie pasują na śluby i wesela plenerowe lub wesele w ogrodzie. Bardziej luksusowe garnitury na wesele glamour mogą być uszyte z jedwabiu, lekkiego kaszmiru lub moheru. Warto również rozważyć jaśniejsze kolory: szarości, beże, a bruneci mogą się zdecydować na białą marynarkę. Do jasnej marynarki można założyć ciemniejszą koszulę. Blondyni mogą się pokusić o bardziej wyraziste dodatki, przy czym warto stosować zasadę, która mówi, że w stroju pana młodego mogą być maksymalnie trzy kolory.
Motyw przewodni na ślub w lipcu i sierpniu
Obmyślanie motywu przewodniego ślubu i wesela stało się już standardem. Lato daje wiele możliwości w tym względzie. przede wszystkim motywem może być kolor, w tym wypadku powinny to być barwy pastelowe przemycone w kwiatach, serwetkach, podtalerzach i innych dekoracjach. Znakomitym pomysłem będzie styl rustykalny czy boho, ponieważ oba bazują na naturalnych barwach: beżu, bieli i przede wszystkim zieleni, której latem jest pełno. Dopełnieniem tego stylu będą polne kwiaty i trawy. Znakomitym pomysłem będzie również wesele w ogrodzie. W tym wypadku niepotrzebne będą dodatkowe dekoracje, ponieważ stworzy je natura, rozłożyste drzewa, kwitnące krzewy i kwiaty będą idealne. W zależności od tego, w jakim stylu urządzony jest ogród, można zorganizować ślub romantyczny ( ogród angielski ), w stylistyce wschodniej ( ogród japoński ) itp. lub wesele rustykalne w zwykłym wiejskim ogrodzie.
Letnie śluby - przesądy
Każdy chce, aby jego małżeństwo było trwałe i szczęśliwe, dlatego jest gotów zrobić wszystko w tym kierunku, nawet gdyby to miały być czynności mało realne, czyli przestrzeganie rozmaitych przesądów. Także letnie śluby obfitują w takowe.
Ślub w lipcu - przesądy: Przede wszystkim w lipcu nie należy brać ślubu, ponieważ ten miesiąc nie ma w swej nazwie literki r, która ma podobno przynosić szczęście. Jednak z drugiej strony w starożytności wierzono, że jest to szczęśliwy miesiąc, gdyż małżonkowie byli pod opieką Zeusa, dzięki któremu taka rodzina miała być szczęśliwa, cenić rodzinne wartości, żyć dostatnio, a dzieci z takiego związku miały zawsze pamiętać o rodzicach.
Ślub w sierpniu - przesądy: Przede wszystkim ten miesiąc posiada w swojej nazwie magiczne r i to już powinno zapewnić młodej parze szczęście. Nazwa sierpień pochodzi od sierpa, a ten z kolei był atrybutem wielu bogów, w tym Matki Boskiej Ostrobramskiej, od połowy XIX w. jej obraz zdobi odwrócony srebrny półksiężyc z wygrawerowanym dziękczynnym wotum, to z pewnością nie może być zła przepowiednia.
Jakie kwiaty wybrać na letni ślub?
Kwiaty są nieodłącznym elementem każdego ślubu i wesela, przede wszystkim pojawiają się w bukiecie ślubnym, a poza tym w dekoracjach w kościele i w sali weselnej. Jakie kwiaty na ślub w lipcu będą najbardziej odpowiednie? W zasadzie każde, ale najlepiej wybierać kwiaty sezonowe: słoneczniki, zwiewne onętki, na stołach świetnie będą wyglądały kolorowe hortensje, dalie i lilie. A jakie kwiaty na ślub w sierpniu? sierpień obfituje w wiele pięknych kwiatów, są oczywiście róże, do bukietu ślubnego można wykorzystać mieczyki, irysy, goździki, natomiast na stołach pięknie będą wyglądały chabry, lawenda czy eustoma. Wybierając kwiaty, trzeba je dopasować do motywu przewodniego ślubu i wesela.